Latvijas U-18 hokeja izlase piedzīvoja otro zaudējumu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē, piekāpjoties Čehijas vienaudžiem.

Latvija zaudēja Čehijai ar 3:9 (1:3, 0:3, 2:3).

Vārtus Latvijai guva Rodžers Bukarts, Emīls Veckaktiņš un aizsargs Mārtiņš Krūklītis.

Pirmos vārtus Latvijas izlases labā spēles desmitajā minūtē vairākumā no Pētera Bulāna un Veckaktiņa piespēlēm guva Bukarts.

Čehijas jaunie hokejisti trīs vārtus guva spēles pirmajā trešdaļā, kad ar "hat-trick" izcēlās Simons Slavičeks, kurš vārtus guva spēles 95.sekundē, 14.minūtē un pusminūti pirms pirmā pārtraukuma vairākumā.

Otrajā periodā čehiem vārtus guva Adams Dvoržāks un divreiz 97 sekunžu laikā - Františeks Formāneks, panākot čehiem vadību ar 6:1.

Trešā perioda 31.sekundē Dominiks Petrs realizēja vairākumu, bet 43.minūtē Dvoržāks savus otros vārtus spēlē guva mazākumā - 8:1.

Pēc šī vārtu zaudējuma Latvijas izlase veica spēlētāju maiņu. Deivs Deivids Rolovs nomainīja Kārli Beķeri-Brīvkalnu, kurš 24 metienos bija ielaidis astoņus vārtus.

55 sekundes vēlāk Latvija vēlreiz izmantoja vairākumu, pēc Rainera Rullera un Bulāna piespēlēm izceļoties Veckaktiņam - 2:8.

50.minūtē vairākumā savus ceturtos vārtus spēlē guva Slavičeks - 9:3.

Uz to Latvija atbildēja ar Krūklīša "golu" 58.minūtē, asistentu lomai piesakoties Ērikam Mateiko un Raivim Strazdiņam - 3:9.

Oļega Sorokina vadītajai vienībai trešais mačs paredzēts trešdien, plkst.15.00, pret Krievijas vienaudžiem.

Bez Latvijas izlases hokeja sacensībās piedalās arī Krievijas, Čehijas, Somijas un Baltkrievijas valstsvienības, savukārt Šveices jaunie hokejisti no dalības turnīrā atteicās.

Izlases aizvada apļa turnīru, izspēlējot mačus katra ar katru.

Latvija Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā tiks pārstāvēta sešos sporta veidos. No 12. līdz 17.decembrim norisināsies hokeja turnīrs, bet 2022.gadā Vuokati notiks sacensības citos ziemas sporta veidos, kur Latviju kopskaitā varētu pārstāvēt 20 jaunie sportisti kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.

Jau ziņots, ka par delegācijas karognesēju Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā izvirzīts hokejists Rodžers Bukarts.