Šodien, 23. aprīlī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents  Jānis Buks kopā ar Francijas vēstnieci Latvijā Aurēliju Ruajē-Gunēnu, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta pienākumu izpildītāju Juri Zīvartu un Olimpiešiem – šāvēju Agati Rašmani un svarcēlāju Ritvaru Suharevu atklāja Parīzes Olimpiešu sienu. 

Agate Rašmane sportistiem, kuri vēl piedalās kvalifikācijas turnīros un cīnās par reitinga pozīcijā, novēl to, kas viņas pārstāvētajā sporta veidā ir svarīgi: “Mieru, pacietību un koncetrēšanos, un tad jau viss notiks tā, kā tam ir jānotiek.”

Ritvars Suharevs uz jautājumu, kā tiks pavadītas atlikušās dienas līdz startiem Parīzē komentē, ka dosies uz treniņnometnēm, ieguldīs smagu darbu, lai sasniegtu labāko fizisko formu un līdz ar to arī iespējamos labākos rezutlātus startos. Gatavojoties Olimpiskajām spēlēm Parīzē, kas norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam, LOK izveidojusi Olimpiešu sienu, kurā atspoguļot un lepoties ar Olimpiskajiem sportistiem. 

Šobrīd uz sienas izvietoti piecu sportistu portreti un divas izcīnītās sporta veidu kvotas. 

  • Kā pirmā, 2023. gadā, Parīzes Olimpiskajām spēlēm kvalificējās šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā, kura treniņprocesu šobrīd aizvada Portugālē un aizvadītajā nedēļas nogalē Ķīnā notiekošajā Dimanta līgā uzrādīja otro labāko rezultātu. 

  • Spēlēm kvalificējusies, jau pieminētā, Agate Rašmane, kura pārstāvēs Latviju ložu šaušanā ar pistoli 10 metru un 25 metru disciplīnās. 

  • Riteņbraukšanā ir izcīnītas divas kvotas, vienu šosejas riteņbraukšanā Pasaules čempionātā sieviešu konkurencē izcīnīja Anastasija Karbonāri, kura šobrīd uzturas Itālijā. Savukārt vīriešu konkurencē kvota ir izcīnīta pēc Nāciju ranga un konkrēts sportists tiks paziņots jūnijā pēc Riteņbraukšanas federācijas iekšējiem kritērijiem. 

  • Jāšanas sportā Kristaps Neretnieks kopā ar zirgu Palladium KJV kvalificējies Parīzes Olimpiskajām spēlēm konkūra disciplīnā. Kristaps Neretnieks kopā ar zirgu šobrīd atrodas Polijā un no turienes dodas uz dažādām sacensībām.

  • Ritvars Suharevs 4. aprīlī Taizemē Pasaules kausā svarcelšanā izcīnīja sesto vietu svara kategorijā līdz 73 kilogramiem, un aprēķini liecina, ka R. Suharevs ir nodrošinājis biļeti uz Parīzes Olimpiskajām spēlēm. Reitings noslēdzas 28. aprīlī, tomēr vairs nav nevienas sacensības, kurās sportistu vieta reitingā varētu mainīties. 

  • 14. aprīlī Parīzes Olimpiskajām spēlēm kvalificējās Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase, kura pirmajā Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Honkongā izcīnīja uzvaru, līdz ar to - arī ceļazīmi uz Parīzi. Komandas sastāvs ar vārdiem un uzvārdiem tiks izziņots vēlāk, šobrīd uz sienas attēlota sporta veida piktogramma simbolizējot kvotu komandai.  

Ritvars Suharevs un Agate Rašmane, kuriem bija iespēja ierasties klātienē, lai atklātu Parīzes Olimpisko spēļu Olimpiešu sienu, savus portretus papildināja ar autogrāfiem. Laika gaitā visi sportisti tiks aicināti viesoties Latvijas Olimpiskās komitejas telpās un parakstīt savus portretus. Tāpat visas kvotas, kurām šobrīd vēl nav konkrētu sportistu attēli, tiks aizvietotas ar sportistiem, kuri dosies uz Parīzi.

Pilno foto galeriju apskati ŠEIT