Kā zināms, kongresā piedalījās delegāti no 27 Eiropas un Austrumeiropas reģiona valstīm, kā arī vairāk nekā 100 Latvijas sporta politikas plānotāju un federāciju pārstāvji, viņu vidū arī Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes un citu pašvaldību pārstāvji.
Ievērojamākais kongresa viesis bija Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas (IPC) prezidents Filips Kreivens, kurš klātesošos uzrunāja ar prezentāciju "Paraolimpiskā kustība spēj izmainīt pasauli". Viņš Rīgā uzturējās nepilnas divas dienas un to laikā apmeklēja arī Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatniecības pamatskolu.
"Esmu tiešām priecīgs par šeit notikušo, un arī pašas godīgas spēles kustības vadītāji bija pārsteigti ne tikai par līmeni, bet arī ciemiņiem, kas ieradās, jo katru reizi uz šādu kongresu tiek mēģināts uzaicināt atpazīstamus un zināmus cilvēkus, kas saistīti ar šo jomu, bet ne vienmēr viņi var ierasties," pēc kongresa noslēguma izteicās Bergmanis. "Tomēr šoreiz ieradās gan IPC prezidents, gan Eiropas Sporta mediju savienības prezidents un ģenerālsekretārs. Dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties Starptautiskās Sporta preses asociācijas (AIPS) prezidents Džanni Merlo, tomēr ar videozvana palīdzību viņš tāpat sniedza prezentāciju."
Kā atklāja [olympian id="309" name="Bergmanis"], tāpat bija ieradies ANO sūtnis sporta attīstības un miera jautājumos Vilfrīds Lemke, kurš atvedis sveicienus no organizācijas ģenerālsekretāra Bana Gimuna.
"Kādreiz šie kongresi notika akadēmiskā gaisotnē, bet šoreiz būs arī praktiska rezolūcija, ko izstrādās Liene Kozlovska. Viņa pati savu ziņojumu nolasīja divas reizes," teica Bergmanis. "Rezolūcija tiks izsūtīta visām federācijām, tad to apstiprinās izpildkomitejā."
Kongresa organizators pauda, ka tā laikā izskanējis labi zināmais fakts, ka visu pārņem komercializācija, bet par godīgas spēles principiem tiek runāts arvien mazāk. "Pārrunāts tika ļoti daudz, jo godīgas spēles principi ietver gandrīz visu, ko varam iedomāties. Tas nav tikai sports - godīgas spēles princips ir dzīve."
Kongress tika atklāts ar Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunu, un Bergmanis izteicās, ka kongresa 20 norises reizēs valsts augstākā amatpersona to atklājusi pirmoreiz.
"Kongresa nozīmīgums nav izmērāms konkrētās lietās un rezultātos. Svarīgi, ka par to šajās dienās daudz runāja arī valstī un varbūt kāds aizdomājās, kā mēs ikdienā dzīvojam," pauda Bergmanis. "Iespējams, ka negodīgumu sportā un dzīvē nemaz nav iespējams uzvarēt, bet tas nenozīmē, ka pret to nav jācīnās un jāmēģina par to stāstīt. Īpaši jaunatnei."
"Tie, kas atnāca uz kongresu, bija pārsteigti, cik daudz jauna viņi uzzinājuši. Tāpat viņi bija pārsteigti, ka no Latvijas skatītāju puses nav pārāk lielas intereses, jo būtu iespēja smelties daudz informācijas," stāstīja organizators.
Tāpat kā kongresa devumu Latvijai Bergmanis nosauca to, ka lielākā daļa tā delegātu valstī bija pirmoreiz un viņiem no tās paliks vislabākās atmiņas.
Bergmanis stāstīja, ka tieši kongresā IPC dibinājusi kontaktus ar Eiropas Sporta mediju savienības vadību, kas apņēmusies apmācīt jaunus sporta žurnālistus, kuri specializēsies tieši paraolimpiskajā sportā.
Tāpat pēc Oskara Kalpaka Rīgas Tauasu daiļamatniecības pamatskolas apmeklējuma kongresa laikā Latvijas Paraolimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte bijusi patīkami pārsteigta par tās sporta zāli un sapratusi, ka turpmāk tur rīkos ratiņbasketbola turnīrus, jo Ķeizarmeža zāle paraolimpiešiem gadu laikā kļuvusi par mazu.
"Tikai šie mazie notikumi vien man liek justies gandarītam, ka šo uzņēmāmies. Prieks, ka atbalstītājiem bija izpratne, ka tas nepieciešams," pauda Bergmanis.
Kā izteicās kādreizējais spēkavīrs, nākotnē viņš labprāt Latvijā organizētu arī citus pasākumus.
"Man gribas stāstīt par savu valsti, runāt. Atbraukušie ir pārsteigti par Latvijas panākumiem, neskatoties uz mūsu mazo ekonomiku un iedzīvotāju skaitu," izteicās Bergmanis. "Mums jau ir joks ar azerbaidžāņiem - viņi prasa, kā mēs tik labi dzīvojam, ja mums nav naftas."
"Latviešiem vajag lepoties ar to, kas mums ir, un mums ir ļoti daudz kas - vienkārši esam kautrīgi. Mēs varam paveikt ļoti daudz, tikai vajag ticēt un rast iespēju uzrunāt cilvēkus, kuri izprot to," izteicās Bergmanis.
Kā zināms, kongresu rīkoja Latvijas Olimpiešu klubs sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK), Latvijas Paraolimpisko komiteju un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Projektu atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas dome un Eiropas Olimpiskās komitejas Solidaritātes fonds.
Latvijas Olimpiešu klubs aktīvi darbojas, lai popularizētu godīgas spēles principus, un aicina tos ievērot arī ikdienā. Godīga spēle neietver tikai sporta noteikumu ievērošanu, bet arī pieprasa respektēt un cienīt pretiniekus, kolēģus, tiesnešus un līdzjutējus, kā arī ievērot godīgas spēles principus, sporta ētikas normas un antidopinga politiku.