Eiropas Olimpiskās komitejas (EOK) 16. maijā parakstījusi Vienošanās memorandu ar Stambulas lielpilsētas pašvaldību un Turcijas Olimpisko komiteju ceļā uz Eiropas Spēlēm, kuras 2027. gadā norisināsies Stambulā.

Martā EOK Izpildkomiteja apstiprināja Stambulu, Eiropas - pēc iedzīvotāju skaita - lielāko pilsētu, kā rīkotāju ceturtajām Eiropas Spēlēm. Šī Vienošanās memoranda parakstīšana iezīmē būtisku soli pirms jautājuma ratificēšanas EOK Ģenerālajā asamblejā šī gada jūnijā.

EOK prezidents Spiros Kapralos: “Turcija ir valsts ar spēcīgām tradīcijām sporta pasākumu organizēšanā. Kad sākām pārrunu procedūru ar Stambulas pilsētu un Turcijas Olimpisko komiteju, mēs zinājām, ka mūsu potenciālais partneris ir uzticams un gatavs noorganizēt Eiropas Spēles. Pilsēta jau šobrīd ir gatava uzņemt Eiropas labākos sportistus, infrastruktūra jau ir izveidota un jaunas sporta būves nav nepieciešams radīt, kas padara šo projektu finansiāli pamatotu un ilgtspējīgu, un īsteno to pašu praksi, kas tika izmantota Polijā notikušajās Eiropas spēlēs 2023. gadā. Stambula ir pierādījusi, ka tā ir pilsēta ar cilvēkiem, kuriem ir prasmes, pieredze un entuziasms organizēt fantastiskus pasākumus. Tā ir pilsēta ar lielu mīlestību pret sportu, līdz ar to mēs ceram uz veiksmīgu sadarbību šajā pasākumā, kas Eiropiešu vidū veicinās veselīgu dzīvesveidu un iesaisti sportiskās aktivitātēs. Šis ir īpašs un aizraujošs laiks Eiropas sportam, ņemot vērā to, ka šogad Vasaras Olimpiskās spēles notiks Parīzē, Francijā un 2026. gadā Ziemas Olimpiskās spēles norisināsies Milānā, Itālijā.”

Latvijas Olimpiskā komiteja ir priecīga būt par daļu no Eiropas Olimpiskās ģimenes un savos nākotnes plānos iekļaut Eiropas Spēles Stambulā.