Svara kategorijā līdz 63 kilogramiem [olympian id="544" name="Grigorjeva"] gandarījuma turnīra pirmajā kārtā ar 2:5 piekāpās pieredzējušajai polietei Monikai Mihalikai, kura 2009.gadā šajā svara kategorijā ieguva Eiropas čempiones titulu.

Abas sportistes cīņu iesāka piesardzīgi, turklāt pirmo punktu ieguva Polijas sportiste, taču pirmā perioda beigās Grigorjeva efektīgi izstūma pretinieci no paklāja. Sākotnēji tiesneši Latvijas sportistei piešķīra četrus punktus, bet pēc video apskatīšanas bija redzams, ka viņa pirms metiena bija jau izkāpusi ārpus laukuma, tāpēc beigās pienācās tikai viens punkts.

Līdz ar to pirmais periods noslēdzās neizšķirti 1:1

Arī otrais periods iesākās līdzvērtīgi, bet vienā no epizodēm pretiniece ieķērās Grigorjevai kājā un izgrūda viņu no paklāja, kas polietei ļāva tikt pie diviem punktiem. Pēc veiksmīga uzbrukuma Latvijas cīkstone rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (2:3). Tomēr pēc tam Polijas sportiste vēlreiz lieliski izmantoja paņēmienu kājā un ieguva vēl vienu punktu, kā arī bija labāka nākamajā divcīņā, izvirzoties vadībā jau ar 5:2, turklāt šo pārsvaru viņa arī nosargāja.

Jau vēstīts, ka Grigorjeva cīņas turnīra pirmajā duelī jeb astotdaļfinālā ar 10:0 pārliecinoši ceturtdien uzvarēja Tunisijas sportisti Helu Rjabi.

Abas cīkstones šo cīņu sāka ļoti aktīvi, taču jau ar sākumu Grigorjeva izskatījās pārāka pār pretinieci, pamanoties pirmajā minūtē tikt arī pie diviem punktiem. Latvijas pārstāve droši kontrolēja cīņas gaitu, bet pirmo periodu viņa noslēdza, būdama vadībā ar 4:0. Savukārt otrajā periodā Grigorjeva guva vēl sešus punktus un guva pārliecinošu panākumu ar 10:0.

Rjabi šogad kļuva par Āfrikas čempioni svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, taču svarā līdz 63 kilogramiem līdz šim ar atzīstamiem panākumiem nav izcēlusies.

Pēc tam ceturtdaļfinālā Grigorjeva ar rezultātu 2:8 piekāpās japānietei Risako Kavai, kura ir pagājušā gada pasaules vicečempione.

Vienai no Latvijas cerībām šajās Olimpiskajās spēlēs ceturtdaļfināla cīņa sākās neveiksmīgi. Lai gan duelis iesākās aktīvi, jau pēc 25 sekundēm japāniete veica pirmo rezultatīvo metienu. Minūti vēlāk pretiniece iemetās Grigorjevai kājā un izstūma viņu ārpus paklāja, panākot 4:0. Šādi arī noslēdzās pirmais periods.

Otrā perioda sākumā japāniete vēlreiz iemetās Grigorjevai kājās, kas lika Latvijas pārstāvei izbēgt ārpus paklāja, līdz ar to rezultāts kļuva jau 0:6. Pēcāk beidzot arvien aktīvāk uzbruka arī Grigorjeva, tomēr pēdējā minūtē japāniete guva vēl divus punktus, triumfējot ar 8:2.

Pēcāk Kavai sasniedza šīs svara kategorijas finālu, kas nozīmēja, ka Grigorjeva varēja piedalīties gandarījuma turnīrā un sacensties par bronzu.

Šogad pavasarī Rīgā Grigorjeva tika kronēta par Eiropas čempioni.

Pērn Grigorjeva šķīrās no sava ilggadējā trenera Sergeja Kursīša, bet gada otrajā pusē sāka sadarbību ar igauņu speciālistu Ahto Rasku, tāpēc tagad pārsvarā trenējas Somijā. Savukārt uz Riodežaneiro Latvijas cīkstone devās pirmdien.

Šīs Grigorjevai nav pirmās Olimpiskās spēles, jo pirms četriem gadiem viņa startēja Londonā, kad bija devītajā vietā.