17. un 18. maijā Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā notiks Latvijas Olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” finālsacensības, kas būs arī  dalībnieku atlases sacensības nometnei “Personības akadēmija”, kurā ir iesaistīti projekta 5. un 6. klašu skolēni un kura notiks jau otro gadu.

17.maijā uz starta dosies 5.un 6. klases un atlases sacensībās piedalīsies piecpadsmit (15) klases no dažādām Latvijas pašvaldībām, savukārt 18.maijā sacentīsies  divdesmit četras (24)  3. un 4. klases.  Klases, kas piedalās finālsacensībās, ir veiksmīgi startējušas apakšgrupās, krājot punktus četrās kategorijās: stafetēs; veicot vispārējās fiziskās sagatavotības uzdevumus; darot labos darbus un parādot labas sekmes mācībās.

Projekta vadītāja Lilita Mitrofanova: “Šogad esam pavēruši plašākas durvis finālsacensību dalībniekiem, tādā veidā dodot iespēju aizstāvēt savas klases un skolas godu trīsdesmit deviņām (39) klasēm. Savukārt iespēja cīnīties par vietu nometnē “Personības akadēmija” ir dota piecpadsmit (15) klasēm. Kopumā projekts “Sporto visa klase” 9.sezonā jeb 2022./2023.mācību gadā piedalījās gandrīz 7000 bērnu no 302 klasēm un 35 Latvijas pašvaldībām.”

17.maijā tiks izcīnītas trīsdesmit astoņas (38) ceļazīmes uz diennakts nometni “Personības akadēmija”, bet vēl divdesmit divas (22) vietas tiks piešķirtas skolēniem, kuri būs iesnieguši motivējošu pieteikumu dalībai nometnē.  Tās būs 7 iedvesmas un spēka dienas  no 11 – 13 gadus jauniem jauniešiem un Latvijas izaugsmei. Nometne ir  projekta “Sporto visa klase” atzarojums un iespēja jauniešiem pilnveidot un nostiprināt savu personību, prasmes un lieliski pavadīt laiku kopā ar vienaudžiem, kā arī iedvesmoties no  Olimpiešiem un citām profesionālām personībām. Aizraujoša un personību stiprinoša jauniešu nometne “Personības akadēmija” šogad notiks no 11. jūnija līdz 18.jūnijam. Atskata video par 2022.gada nometni var noskatīties LOK Youtube kontā https://youtu.be/AGoPt2Kv5dc

Pateicoties nometnes partneriem – uzņēmumam “CleanR” un VAS “Latvijas Loto” iniciatīvai “Kustība kas vieno!” - jauniešiem ir  iespēja piedalīties nometnē bez maksas.

Uzziņai par programmu: Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2. – 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, motivēt nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: https://www.olimpiade.lv/svk/jaunumi