Olimpiskais vicečempions un bronzas medaļnieks [olympian id="413" name="Ščerbatihs"] LSKA kongresā prezidenta vēlēšanās ieguva piecas no deviņām balsīm, kamēr četri balsot tiesīgie biedri bija pret viņu, aģentūrai LETA sestdien sacīja jaunais LSKA vadītājs.
Iepriekš vairākkārt tika ziņots, ka LSKA ilgstoši bija krīzē, jo tās vadītājam Riteniekam pirms vairākiem gadiem radās konflikts gan ar Ščerbatihu, gan viņa treneri Eduardu Andruškeviču. Viņi atdalījās no LSKA un nodibināja Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF), taču tai nebija leģitīmas tiesības pārstāvēt valsti Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā (IWF), kura atzina tikai LSKA.
"Mēs savulaik ar manu treneri Eduardu Andruškeviču aizgājām no LSKA, atstājot viņiem pilnīgi visu, bet tagad varu teikt, ka organizācija bija novesta līdz nāvei. Ir jāmaina viss, vispirms, jau statūti, kuri pilnībā neatbilst 21.gadsimta prasībām," aģentūrai LETA sacīja Ščerbatihs, kurš ir apņēmības pilns sakārtot lietas.
"Darba netrūks, tā ir pārpārēm. Mēs, ar Andruškeviču un saviem audzēkņiem, regulāri braucot uz starptautiskām sacensībām, esam redzējuši, kādas ir jaunākās tendences ne tikai sporta veidā, bet arī tā pārvaldībā. Diemžēl LSKA ir dzīvojusi savu, paralēlu dzīvi, jo viņu treneri nekur daudz tālāk par savām pilsētām nav bijuši," bilda titulētais svarcēlājs.
Ščerbatihs neslēpa, ka LSKA vadības pārņemšana bijusi emocionāla, jo bijušais organizācijas vadītājs Ritenieks, kurš iepriekš izpelnījies gana skandalozu slavu, no savām pozīcijām nav vēlējies atkāpties.
"Bija dusmas, emociju un vārdu izvirdumi. Tā bijis arī iepriekš un nekas jauns jau nenotika, tas pats ārprāts. Man jāsaka, ka iepriekšējā LSKA vadība nesaprata, ka mūsdienās finansējumu nedod par skaistām acīm, vai to, ka vienkārši organizācija pastāv. Ir jāstrādā, nauda jānopelna, bet LSKA to līdz šim vienkārši pieprasīja, uzskatot, ka līdzekļi viņiem pienākas," domās dalījās Ščerbatihs.
Savulaik Latvijas svarcelšanas cilvēku konflikts nobrieda tiktāl, ka tā risināšanā tika iesaistīta arī Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), kura pirms trīs gadiem piedāvāja izveidot trīspusēju vienošanos, kas palīdzētu atrisināt domstarpības. Tomēr vienotības Latvijas svarcelšanas sabiedrībā joprojām nebija. Zīmīgi, ka pēc vienošanās ar IWF sacensību rīkotāji ilgu laiku akceptēja tikai LOK parakstītus Latvijas svarcēlāju pieteikumus.
"Es šajā amatā darbošos tā, lai ieguvēji būtu sportisti, nevis funkcionāri. Latvijā ir labi un talantīgi svarcēlāji, arī treneru netrūkst. Darba, lai sakārtotu sistēmu ir ļoti daudz, tomēr man ir vīzija un plāns, kā to paveikt," optimistisks bija Ščerbatihs.
Viņš ar Andruškēviču ir arī Latvijas šī brīža labāko svarcēlāju [olympian id="576" name="Artūra Plēsnieka"] un [olympian id="635" name="Rebekas Kohas"] treneris, visiem darbojoties Ventspilī.
Ščerbatihs svarcēlāja karjeras laikā ne tikai izcīnīja divas olimpiskās medaļas, bet 2007.gadā kļuva par pasaules čempionu, kā arī trīs reizes ieguva planētas meistarsacīkšu bronzu. Savukārt Eiropas čempionātā viņš triumfēja piecas reizes, tāpat tiekot pie viena sudraba un trīs bronzas godalgām.