Iniciatīvas "Es atbalstu sportu!" pārstāvji apakškomisijas sēdē pauda pārliecību, ka nodokļu reformas rezultātā 2018.gada pirmajā pusē sarucis sportam ziedoto līdzekļu apjoms, kā dēļ nozare saskata riskus turpmākai sekmīgai funkcionēšanai.
Finanšu ministrijas pārstāve Astra Kaļāne skaidroja, ka nav objektīvi uzņēmumu veikto ziedojumu apmēru pēc nodokļu reformas stāšanās spēkā skatīt pirmā pusgada griezumā, īpaši ņemot vērā, ka lielākā ziedojumu daļa visbiežāk valsts budžetā nonāk gada beigās.
Kaļāne uzsvēra, ka uzņēmumiem līdz ar nodokļu reformu ir radušās papildu iespējas, kā ziedot sportam, taču vienlaikus viņa akcentēja, ka ziedošana ir brīvprātīgs process un valsts nevar uzspiest to darīt.
Pašlaik Finanšu ministrija nepiedāvāšot nekādus risinājumus, jo tas vēl ir pāragri. Nodokļu reformas radītās sekas plānots vērtēt nākamajā gadā, piebilda Kaļāne.
Viņa uzsvēra, ka jautājumā par ziedojumiem nepieciešams strādāt ar uzņēmumiem, tos informējot par ziedošanas iespējām un pieejamajiem atvieglojumiem. Viņa tāpat pauda, ka fizisko personu, kas ziedo sportam, skaits ir ļoti mazs, kas liek domāt, ka ar šīm personām sporta organizācijas nestrādā pietiekamā apmērā.
Sporta apakškomisijas vadītājs Jānis Upenieks (V) norādīja, ka nedrīkst gaidīt līdz nākamajam gadam, jo zaudējumi sportam jau ir radušies. Tāpēc apakškomisija vērsīsies pie valdības, prasot kompensēt aptuveni divus miljonus eiro.
Deputāts Varis Krūmiņš uzskata, ka valstij esot līdzekļi šādai kompensācijai. "Ja pedagogu algām atrada 6,4 miljonus eiro šogad, tad sportam divus miljonus eiro arī atradīs," viņš teica.
Paredzēts, ka uz kārtējo sēdi nākamajā nedēļā sanāks Latvijas Nacionālā Sporta padome, kas arī varētu izskatīt šo jautājumu.
Kā ziņots, ar iniciatīvu "Es atbalstu sportu!" paredzēts virzīt idejas un priekšlikumus, kā uzlabot sporta nozares situāciju valstī. Iniciatīvas pārstāvji uzskata, ka sports Latvijā ir nepietiekami finansēts, savukārt sporta pārvalde darbojas neefektīvi. Tādēļ iniciatīvas mērķis ir aktualizēt pašreizējo situāciju šajā nozarē valstī un rast veidus, kā risināt sasāpējušos jautājumus.
Iniciatīvas pārstāvji uzskata, ka ir jāpalielina finansējums sporta sektoram un ir jāpanāk veidi, lai ziedojumu apjoms nesaruktu. Iniciatīvas pārstāvjus neapmierina sarukušais ziedojumu apjoms sportam, uzsverot, ka tādēļ sportisti esot spiesti atteikties no dalības starptautiskās sacensībās un turnīros. Vienlaikus viņus satrauc novecojošais treneru un sporta pedagogu sastāvs, kā arī, viņuprāt, nepārdomātā sporta infrastruktūra.