9.novembrī Arēnā Rīga tika atklāta Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotā Vislatvijas projekta skolēniem ''Sporto visa klase'' desmitā - jubilejas - sezona. Atklāšanas pasākumā kopā pulcējās ap 6000 projekta dalībniekiem ar saviem skolotājiem, kā arī dažādiem viesiem, lai kopā svinētu jaunās sezonas sākumu un projekta desmitgades svētkus! Projektā svinīgi tika uzņemtas 94 jaunas klases un apbalvoti LOK specbalvu ieguvēji par aktivitāti 9.sezonas laikā.

“Ir liels prieks vienuviet satikt tik daudz mazo klašu skolēnus, kurus vieno sports! Sveicu visus skolotājus, pateicoties, kuru pašiniciatīvai klases iesaistās projektā un caur kuriem bērni iedvesmojas sportošanai. Un prieks šodien redzēt visus skolēnus, ar kuriem kopā varam svinēt 10. sezonas atklāšanu. Lai sports arī ikdienā vairo prieku,‘’ izsakās LOK prezidents Jānis Buks.

'' ''Sporto visa klase’’ nav tikai sportiskas aktivitātes, tas ir laiks, ko skolēni pavada kopā ar saviem klasesbiedriem un draugiem. Šo desmit gadu laikā no neliela pasākuma esam izauguši par lielu, valsts nozīmes pasākumu. Tas ir darbs komandā, disciplīna un kādam arī lieliska uzvaras garša. Cīņassparu pedagogiem, sportistiem un organizatoriem novēlu gan ikdienā, gan sacensībās!” novēl Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs.

Atklāšanas pasākumā dalībniekiem bija iespēja izmēģināt dažādas sportiskās un prāta aktivitātes, kuras nodrošināja projekta un pasākuma draugi un atbalstītāji, savukārt oficiālā daļa sastāvēja no dažādiem šova elementiem, sportiskiem pārsteigumiem un svinīgām uzrunām. Desmitā sezona tika atklāta ar projekta karoga ievešanu zālē rallija mašīnā Mārtiņa Seska vadībā un Agates Caunes pavadībā. Projekta jaunās sezonas dalībniekus pasākumā sveica arī LOK prezidents Jānis Buks, IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs un projekta ''Sporto visa klase'' idejas autors Žoržs Tikmers. Tāpat 94 projekta jaunpienācējām (klasēm) svinīgi tika piešķirta ''Sporto visa klase'' piederības zīme - karogs.

Tradicionāli jaunas sezonas sākumā tiek apbalvoti arī četru LOK specbalvu nomināciju uzvarētāji par izrādīto aktivitāti un iniciatīvu iepriekšējā sezonā. Nomināciju balvas skolām, pašvaldībām un skolotājiem ir iespēja saņemt tikai vienu reizi.

Pasākumā tika apbalvoti ''Sporto visa klase'' 9.sezonas uzvarētāji sekojošās nominācijās:

  • Aktīvākā pašvaldība - Valmieras novads, projektā pārstāv 18 klases 
  • Aktīvākā izglītības iestāda - Bauskas 2.vidusskola
  • Atsaucīgākā klases audzinātāja - Valda Krasovska, Saulkrastu novada vidusskola
  • Atsaucīgākā sporta skolotāja - Aiva Aišpure, Bauskas Valsts ģimnāzija

Pasākumā skolēniem bija iespēja satikt autosportistu Mārtiņu Sesku, vieglatlēti Agati Cauni, kalnu riteņbraucēju Mārtiņu Blūmu, Latvijas volejbola duetu, Olimpietes Tīnu Graudiņu un Anastasiju Samoilovu. Noslēgumā skolēni baudīja koncertu grupas ''Citi Zēni'' izpildījumā.

2023./2024.mācību gadā projektā ''Sporto visa klase'' piedalās 317 klases jeb 6400 otro līdz sesto klašu skolēni no 35 pašvaldībām.

Projekta programmu organizē LOK sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta Latvijas loto iniciatīva "Kustība, kas vieno",  LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un sporta preču ražotājs OTCF, kā arī projekta partneri - sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland” un kafijas ražotājs SIA “Coffee address”.