Ir sācies Olimpiskais mēnesis 2024 kurš norisināsies līdz 26. aprīlim un noslēgsies ar Olimpiskās dienasVislatvijas kopīgo vingrojumu. Šogad dalībai Olimpiskajā dienā saņemti pieteikumi no 41 pašvaldības un reģistrētas 770 sportisko pasākumu norises vietas visā Latvijā, kurās piedalīsies aptuveni 150 000 dalībnieki.

Olimpiskais mēnesis tiek rīkots, lai aktualizētu kustības un aktīva dzīvesveida nozīmi sabiedrības ikdienā, kā arī plašāk informētu par Olimpiskajām vērtībām. Visa mēneša garumā ikvienam ir iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs – iešanas un skriešanas izaicinājumā, testos un zināšanu pārbaudēs par Olimpiešiem un Olimpiskajām spēlēm, iedvesmoties pieredzes bagāto Olimpisko treneru stāstos, iepazīt Olimpiskās spēles un to simboliku, iesaistīties Olimpiskajā draugu klubā, kā arī zīmējumu konkursā sākumskolas skolēniem.

No pirmās Olimpiskā mēneša dienas dalībniekiem ir iespēja sākt mācīties Olimpiskā vingrojuma kustības, kurus mazākajiem vingrotājiem palīdzēs iemācīties Feneks un Lapsiņa no Tutas lietām. Savukārt lielākiem vingrotājiem paraugu rādīs pieredzējušies sporta treneri. Visu mēnesi dalībnieki varēs mācīties, lai Olimpiskās dienas Vislatvijas kopīgajā vingrojumā parādītu savas prasmes. Vingrojumi šeit.

Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, kuras norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākumus, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.Latvijā Olimpiskā diena tiek organizēta pavasarī, tādējādi atzīmējot LOK dibināšanas gadadienu, kas ir 23.aprīlī.

Projektu īsteno Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.