Šodien, 26. aprīlī Olimpiskā diena plkst. 9.30 sākās ar Olimpisko stundu, kuru tiešsaitē vadīja mūziķis Jānis Pētersons no grupas ‘’Citi zēni’’, iekustinot visus skatītājus veselīgā rīta rosmē, stāstot par Olimpiskajiem simboliem un vērtībām un noslēgumā arī pārbaudot skatītāju zināšanas erudīcijas testā. Olimpiskās stundas tiešraidē viesojās leģendārais hokejists, trīs Olimpisko spēļu dalībnieks, bijušais Latvijas Hokeja izlases kapteinis un Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa ieguvējs Sandis Ozoliņš, kurš jaunajai paaudzei pastāstīja par savu karjeru, dzīves pieredzi un gūtajām mācībām. Savukārt plkst. 11.00 vairāk kā 150 000 reģistrētie dalībnieki un visi citi interesenti iesaistījās Vislatvijas vingrojumā.

 Sandis Ozoliņš dalījās savā pieredzē, atklājot, ka ar hokeju nodarboties viņu motivēja kopības sajūta šajā sporta veidā, azarts un popularitāte. Kā pats sportists stāstīja - profesionālā sportista karjeras laikā dzīve tiek dzīvota citā dimensijā, ir pilnīgi cita dinamika un citi noteikumi, savukārt pēc karjeras beigām ir jāpārvar pārejas periods, lai nokļūtu un pielāgotos reālajai dzīvei, kurā dzīvo visa pārējā sabiedrība. Sandis Ozoliņš vairākkārt piedalījies Olimpiskajās spēlē, pēdējās pildot arī karognesēja pienākumus atklāšanas ceremonijā, un šo pieredzi viņš raksturo kā vārdos nenosaucamu, atzīstot, ka tas, ko redz televizorā nav pielīdzināms sajūtām atklāšanas ceremonijas epicentrā: ‘’Eiforijas sajūta, ko grūti izskaidrot, fantastiska kopības sajūta, kad saproti, ka tu esi viens no retajiem, kas to var izbaudīt.’’

Jānis Pētersons par Olimpisko stundu un dienu: ‘’Mums visiem ir iespēja sanākt kopā un iedegties par kaut ko vienu, foršu, veselīgu un labu. Olimpiskās dienas Vislatvijas vingrojumā mazajam skolniekam ir iespēja vingrot kopā ar vidusskolnieku un tam jau sports ir domāts - iegūt pozitīvas emocijas vai nu kopā sportojot un kustoties, vai arī sekojot līdzi citu sportiskajiem rezultātiem.’’

Šogad Olimpiskās dienas vingrojumam bija reģistrējušies 150 000 dalībnieki no 780 pasākumu vietām (izglītības iestādēm, t.sk. bērnu dārziem, sociāli atbildīgām iestādēm). Vislatvijas vingrojumu kompleks bērnudārza vecuma bērniem tika izveidots kopā ar Tutas lietu varoņiem Lapsiņu un Feneku, šim vingrojumam komponists Rūdolfs Macats sarakstīja dziesmu Bronza, Sudrabs, Zelts. Savukārt skolas vecuma bērniem, kā arī visiem pārējiem - tika sagatavots vingrojums pie Markusa Rivas un ZeBrene dziesmas – Diskutē vēl. Kustības vingrojumu kompleksiem izstrādāja pieredzes bagātie treneri Dinārs Zāģers un Monta Lībeka-Vilgerte.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, kas tiek organizēts par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. Pasaulē Olimpisko dienu svin 23.jūnijā, bet Latvijā Olimpiskā diena tiek svinēta piektdienā, kas ir tuvāk 23.aprīlim - Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai.

Plašāk - ieskaties ŠEIT.

FOTO GALERIJA