Olimpiskais mēnesis noslēgsies 26. aprīlī ar Olimpiskās dienas aktivitātēm.  Olimpiskās dienas ietvaros plkst. 9.30 norisināsies Olimpiskās stundas tiešraide, kurā šogad plašāks ieskats tiks sniegts par vienu no Olimpiskajiem simboliem - Olimpisko lāpu. Plkst.11.00 norisināsies Vislatvijas vingrojums, kura laikā vairāk kā 780 norises vietās vingros vismaz 150 000 reģistrētie dalībnieki. 

Olimpiskajā stundā jau otro gadu tiek plašāk pievērsta uzmanība Olimpiskajiem simboliem, šogad padziļināti tiks apskatīts Olimpiskās lāpas simbols. Izglītojošā materiāla prezentācijā tiks izklāstīta informācija par Olimpisko liesmu, lāpas ceļu un citiem ar šo simbolu saistītiem jautājumiem. Tiešsaistes īpašais viesis šogad būs leģendārais hokejists Sandis Ozoliņš.

Olimpisko dienu Latvijā atzīmē ar tradicionālo Vislatvijas vingrojumu kompleksu. Šogad Olimpiskās dienas vingrojums notiek plkst.11.00 tam reģistrējušies 150 000 dalībnieki no 780 pasākumu vietām (izglītības iestādēm, t.sk. bērnu dārziem, sociāli atbildīgām iestādēm). Vislatvijas vingrojumu kompleks ir izveidots bērnudārza vecuma bērniem kopā ar Tutas lietu varoņiem Lapsiņu un Feneku, šim vingrojumam komponists Rūdolfs Macats sarakstīja dziesmu Bronza, Sudrabs, Zelts. Savukārt skolas vecuma bērniem, kā arī visiem pārējiem -  sagatavots vingrojums pie Markusa Rivas un ZeBrene dziesmas – Diskutē vēl. Kustības vingrojumu kompleksiem izstrādājuši pieredzes bagātie treneri Dinārs Zāģers un Monta Lībeka-Vilgerte.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, kas tiek organizēts par godu Starptautiskās Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. Pasaulē Olimpisko dienu svin 23.jūnijā, bet Latvijā Olimpiskā diena tiek svinēta piektdienā, kas ir tuvāk 23.aprīlim - Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas gadadienai. 


Olimpiskā stunda plkst.9:30 tiešsaistē ŠEIT

Olimpiskā stunda 2024 (mazajiem) Lejupielādēt (šis nebūs tiešsaistē)

Olimpiskās dienas vingrojumu kompleksus meklējiet ŠEIT (lejupielādēt var ŠEIT)

Kalendāru meklējiet ŠEIT

Dokumentus meklējiet ŠEIT